The Primal Order
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

3 posters

Go down

Περί συνωμοσίας ο λόγος..... Empty Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

Post by Nazil Thu Jul 06, 2017 12:26 pm

Καλημέρα αδέρφια. Ελπίζω να απολαμβάνετε τούτη τη φωτεινή μέρα όσο και εγώ. Όπως αντιληφθήκατε έλειπα από τα κοινά αρκετό καιρό (σε ευχαριστώ Eothar για το ενδιαφέρον και τη βοήθεια που μου πρόσφερες όσο ήμουν απών). Δεν έγινε τυχαία. Βλέπετε αρκετοί θεοί με πλησίασαν για να μάθουν τι σκαρώνουν άλλοι θεοί, κάποιοι ήρθαν για να ζητήσουν βοήθεια, άλλοι για να προσφέρουν αντάλλαγμα (ομολογώ ήταν πολύ καλό και για αυτό έμαθαν ότι έπρεπε να μάθουν), υπήρχε και η περίπτωση που ήρθε μόνη της και μου έδειξε το σχέδιο (μάλλον επειδή φοβόταν την εισχώρησή μου στο μυαλό της).

Τι να πω?

Πίστευα πως μόνο οι θνητοί είναι ικανοί να δημιουργούν τέτοια σχέδια και πλεκτάνες. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει τη θεϊκή σας δύναμη ακόμα. Κάποιοι αφιέρωσαν χρόνο και κόπο για να διαμορφώσουν τη γη όπως ήθελαν ενώ κάποιοι αρκέστηκαν στο να πετάνε διάσπαρτα βουνά, πεδιάδες, ποτάμια, μαύρα υγρά, μέταλλα και ραδιενέργεια. Οι ίδιοι αφιέρωσαν χρόνο να δημιουργήσουν ζωή για να δοξάζετε το όνομα τους (παραδεχτείτε το για αυτό το κάνουμε), οι άλλοι αφιερώνουν χρόνο απλά για να τους γίνονται το αγκάθι. Εσείς οι δεύτεροι το κάνετε απο βαρεμάρα, από χαζομάρα, καθαρή ζήλια ή κάτι άλλο που δε μπορώ να το σκεφτώ?  

Κλείνοντας να σας ενημερώσω για τα εξής. Δολοπλοκίες υπάρχουν (αρκετές θα έλεγα). Δυστυχώς (ή ευτυχώς για κάποιους) δεν μπορώ να ξέρω όλες τις λεπτομέρειες και τις παραμέτρους του σχεδίου. Προσπαθώ με κάθε έναν σας (ειδικά με τα θύματα) να αντλήσω μεγαλύτερο ποσοστό πληροφοριών για να σας δώσω όλο το παζλ συμπληρωμένο. Όσα περισσότερα μου λέτε τόσο ποιο βαθιά μπορώ να φτάσω. Βοηθήστε με για να σας βοηθήσω (υπάρχουν και τα ανταλλάγματα είπαμε).

Υ.Γ. Μην ξεχνάτε οτι αργά ή γρήγορα θα αποκαλυφθεί η συνωμοσία (είτε με την υλοποίηση της είτε με την αποκάλυψη της). Το θέμα είναι πως για να μπορέσω να συνεχίσω να έχω τη δύναμη μου θα πρέπει, αν δεν έχει υλοποιηθεί, να την αποκαλύψω. Φυσικά δεν ισχύει το ίδιο στην περίπτωση που είμαι εγώ μπλεγμένος μέσα σε αυτή. Τότε δεν τίθεται θέμα αποκάλυψης ;-) (if you know what i mean.......)
Nazil
Nazil

Posts : 405
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

Περί συνωμοσίας ο λόγος..... Empty Re: Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

Post by Goosahl Thu Jul 06, 2017 3:55 pm

O Baphomet κοιτάει καλά καλά κάθετε σε μια καρεκλά δημιουργεί από το πουθενά ποπ-κορν με καραμέλα από πάνω <<Ενδιαφέρον συνέχισε>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

Περί συνωμοσίας ο λόγος..... Empty Re: Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

Post by Lady Death Thu Jul 06, 2017 8:07 pm

Η αλήθεια είναι ότι με προσεγγίσε μια ομάδα θεών να τους κρατάω πλάτες σε ένα σχέδιο που είχαν , δεν θέλω να αναφέρω ονόματα γιατί όσο και αν σας φαίνεται περίεργο δεν είναι στην λίστα των γνωστών υπόπτων και δεν ξέρω αν και πως συνέχισε το όλο σχέδιο τους , οι λόγοι που αρνήθηκα πρώτων γιατί δεν ήταν μια αθώα συμμαχία αλλά σχέδιο να αποδυναμώσουμε ένα συγκεκριμένο Θεό ( που μέχρι σήμερα πέραν απο εικασίες δεν έχει κάνει κάτι κακό) , και δεύτερον δεν θα γινόταν σε ανοιχτή σύρραξη - αντιπαράθεση άλλα με πλάγιους ύπουλους τρόπους.
Lady Death
Lady Death

Posts : 108
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

Περί συνωμοσίας ο λόγος..... Empty Re: Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

Post by Goosahl Thu Jul 06, 2017 8:10 pm

<<Ααα αρκετά ενδιαφέρον >>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

Περί συνωμοσίας ο λόγος..... Empty Re: Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

Post by Nazil Thu Jul 06, 2017 9:16 pm

Σωστή η LadyDeath και μπράβο έστω και για αυτά που είπε. Το υποψιαζόμουν και ήμουν σχεδόν σίγουρος για όσα λες. Μπορώ και να σε επιβεβαιώσω άλλωστε.

Χαχαχαχα με έκανες και γέλασα Goosahl (Βλέπεις προσπαθώ να κρατήσω τον όρκο μου). Ενδιαφέρον που είχε το θάρρος να το πει (σε αντίθεση με άλλους που κρύβονται πίσω από ''αγαθές'' δημιουργίες), ενδιαφέρον που δεν το ''ήξερες'' ή ενδιαφέρον που δε λέει ονόματα? Που έγκειται το ενδιαφέρον για σένα?
Nazil
Nazil

Posts : 405
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

Περί συνωμοσίας ο λόγος..... Empty Re: Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

Post by Goosahl Thu Jul 06, 2017 9:20 pm

Ο Baphomet αρχίζει να χασμουριέται << Really?, Μέχρι τέλους δηλαδή θα υπάρχει αυτό το θέατρο ? Τουλάχιστον εάν ήταν κωμωδία θα γελούσαμε και λίγο , άλλα αυτό είναι δράμα >>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

Περί συνωμοσίας ο λόγος..... Empty Re: Περί συνωμοσίας ο λόγος.....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum