The Primal Order
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deorum Concilium

+13
Auberin
Nergal
Nerm
Sol
Goosahl
Eothar
Luni
Avie
Nazil
Blind Gambit
Ryūjin
Lady Death
Caranthir
17 posters

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 11:23 pm

<<Να ξημερώσει η μέρα και θα στα πω όλα πάω να ξεραθώ>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 11:24 pm

Να χωνέψεις πρώτα.
 Deorum Concilium - Page 5 8bbcab10
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Eothar Fri Jul 07, 2017 11:31 pm

Και άμα στάξει..

 Deorum Concilium - Page 5 41i6fj10
Eothar
Eothar

Posts : 178
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 11:33 pm

Της Loxi είναι αυτή!!!??? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Avie Sat Jul 08, 2017 3:29 pm

Lady Death wrote:Και μιας και μιλάμε για εχθρούς , μόνο ένας αφελής θα πίστευε οτι ο Νερμ κινήθηκε μόνος. Ας πάρουμε τα γεγονότα , όλοι οι θεοί σχεδόν επλήγησαν από την καταστροφή, εκτός από 2-3, ο Νερμ δεν θα άνοιγε με όλους μέτωπα αν δεν είχε στήριξη απο άλλους θεούς και δεν μιλάω για τους κλασσικούς υπόπτους μιλάω για θεούς που βλέπουν ακούν & δεν πλήττονται.
Η Luni λοιπόν η Avie ο Sol και ο Goosahl  δεν τους ακούμπησε το πρόβλημα ,ειδικά στην περίπτωση της Avie και της Luni με παραξενεύει που αντις για αυτές της δυο ο Νερμ προτίμησε τα απομονωμένα νησιά του Ryujin ενώ στην στεριά θα έχει πολύ μεγαλύτερα αποτελέσματα.
Η Avie συγκεκριμένα βλέπει ακούει και δεν μιλάει και παραδόξως δεν την αγγίζει και κανένας γιατί?

Καλημέρα αδερφια, πανω στο comment της  αδερφής Lady Death και για να ξεκαθαρισω μερικά πραγματα για ολους μας:

Απο την μερα της γεννησης μας εως τωρα, μπαινω σε βαθυ λυθαργο και ξυπναω 1-2 φορες την εβδομαδα, για να προλαβω να δημιουργησω και να παρω μερος στις συζητησεις μας. Με οσους ειχα την ευκαιρια να μιλησω μεχρι τωρα, απο την ΠΡΩΤΗ στιγμη εχετε δει απο μονοι σας οτι μπορει να δωσω απαντηση μετα απο μερες και συχνα σας ζηταω συγγνωμη γιατι ειναι οτι κοιμαμαι, οχι οτι σας γραφω. Δεδομενου αυτου και σχετικα με το χαος που δημιουργηθηκε τις τελευταιες μερες, οχι, δεν ειναι οτι τηρω σιγη ιχθυος, ειναι οτι απλα τα βλεπω πολυ αργοτερα. Και στην δικη μου περιπτωση αυτο ηταν εναντιον μου για το λογο οτι επειδη δεν υπερασπιστηκα τον ευατο μου εγκαιρως , με εβαλε σε μαυρη λιστα. Ξεκαθαριζω λοιπον το οτι δεν ειμαι καθε μερα εδω, ΄δεν βλεπω συνομηλιες καθε μερα και δεν κρυβομαι.

Δευτερον, υποθετω πως το ' τα βλεπω ολα, τα ακουω ολα'  αναφερεται στο οτι ξερω ακριβως τι γινεται και σιωπω; Δυστυχως το domain μου δεν λειτουργει ετσι, ειναι τελειως random. Τα μυστικά έρχονται σε μενα, και οχι εγω σε αυτα. Καποιες φορες δεν μαθαινω καν τιποτα. Ξεκαθαριζω λοιπον πως επειδη ειμαι η Θεα των Μυστικών, δεν σημαινει πως τα ξερω ολα.

Τριτον και οσο αναφορα τον αδερφο Ruyjin, γιατι να μπουν στον στοχο τα δικα του απομονωμενα μερη, και οχι πχ τα δικα μου; Αυτο που μπορω να σκευτω ειναι το εξης: εισαι ο μοναδικος θεος που εκανε νησια τα πλασματα σου ειναι βασισμενα στην θαλασσα, οποτε αν ο Νερμ στοχευε στο να εξαπλωθουν οι undead στα μερη της Zestia και του Eothar , στα δικα σου θα ηταν να μεινουν ακομα πιο απομονωμενα? Και ως εκ τουτου, θα επρεπε να προσευχονται σε αυτον (οπως και ηταν ο σκοπος του) για να προστατευτουν;

Εν ολιγοις οχι, δεν πηρα μερος σε αυτο το πανηγυρι του χαους και δεν γνωριζω με ποιους συνεργαστηκε ο Νερμ.

Αλλα, μυστικά ειναι και γυριζουν......
Avie
Avie

Posts : 216
Join date : 2017-04-15

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Eothar Sat Jul 08, 2017 8:38 pm

Καλώς ήρθες αδερφέ μας Nergal. Ονομάζομαι Eothar και είμαι ο.. κηπουρός της υπόθεσης. Ελπίζω να σου αρέσει εδώ.


Edit: Wrongly spelled word - Για να μην φάμε ξύλο από την Zestia..
Eothar
Eothar

Posts : 178
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Sat Jul 08, 2017 8:51 pm

Ο Baphomet εμφανίζετε στο δωμάτιο <<Κάλως μας βρήκες Negral εγώ ασχολούμαι εμμ.... με την ανακύκλωση εδώ πέρα εαν έχεις τίποτα απορίες μην διστάσεις να ενοχλήσεις τα αδέρφια σου >>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Ryūjin Sat Jul 08, 2017 9:14 pm

Nergal...ένας έφυγε και ένας ήρθε! Ελπίζω να βρεις την θέση σου ανάμεσα μας χωρίς πρόβλημα. Καλωσόρισες!
Ryūjin
Ryūjin
Cartographer
Cartographer

Posts : 253
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Avie Sat Jul 08, 2017 9:29 pm

Καλώς όρισες νέε μας αδερφε.
Avie
Avie

Posts : 216
Join date : 2017-04-15

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nergal Sat Jul 08, 2017 10:29 pm

Καλώς σας βρήκα, ελπίζω να μην σας πειράζει να προσφέρω λίγο πόνο στα πλάσματα σας? θα φροντίσω να τους αρέσει....
Nergal
Nergal

Posts : 99
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Sun Jul 09, 2017 4:03 pm

Καλωσόρισες Nergal! Ο πόνος είναι κάτι που κάνει τους θνητούς να θυμούνται πόσο εύθραυστοι είναι. Πρόσεχε μόνο μην το παρακάνεις, γιατί και οι θεοί μπορούν να πονέσουν.
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Luni Sun Jul 09, 2017 4:17 pm

''Θεός τη αγάπης αλλά σου αρέσει να προσφέρεις πόνο? Ενδιαφέρον! γιατί όχι, άλλωστε δεν λένε ότι η αγάπη πονάει''

Λέει και κοιτάει τα αδέλφια της με ένα απογοητευμένο βλέμμα καθώς μία έντονη λάμψη αρχίζει και την περιβάλλει.

Στο θρόνο της Luni εμφανίζεται μία γυναίκα λίγο πιο μεγάλη σε ηλικία από το κοριτσάκι που βρησκότανε πριν εκεί.

Το παιχνιδιάρικο χαμόγελο της και η χρυσαφένια αύρα της (όπου πλέον μαύρες και μώβ φλώγες πάλονται και παίζουν μαζί με την χρυσή της αύρα) προδίδουν την φύση της Θεάς Luni.

''Πολλές αλλαγές βλέπω, συμπεριφορές και ενοχοποιητίκα ψέματα. Καλά ήταν τα παιχνίδια μερικών, για να δούμε τώρα πως θα τα βγάλουν πέρα. Κάθε δράση έχει και μία αντιδραση μην το ξεχνάμε αυτό.''

 Deorum Concilium - Page 5 Ecf6da12
Luni
Luni

Posts : 293
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 14, 2017 7:27 pm

Καλωσόρισες Auberin!  Ως η Θεά της φιλοξενίας σε υποδέχομαι στο Συμβούλιο!  Κάθισε! Δημιούργησε τον θρόνο σου και βρες την θέση σου ανάμεσά μας!

Από τα αγαθά του τόπου μου έχω φέρει καλούδια! Ελπίζω να τα απολαύσετε όλοι!
 Deorum Concilium - Page 5 Dd3fe511



Χτύπα μου την πόρτα και λάβε όλα μου τα αγαθά. Άπλωσε χέρι να με κλέψεις και θα ξεχάσεις το χαμόγελό μου!
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nergal Fri Jul 14, 2017 7:37 pm

Zestia wrote: Άπλωσε χέρι να με κλέψεις και θα ξεχάσεις το χαμόγελό μου!

Μπορεί όμως να αποκτήσω εγώ ένα χαμόγελο...
Nergal
Nergal

Posts : 99
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Lady Death Fri Jul 14, 2017 8:25 pm

Καλώς ήλθατε Nergal & Auberin.

Luni wrote:
''Πολλές αλλαγές βλέπω, συμπεριφορές και ενοχοποιητικά ψέματα. Καλά ήταν τα παιχνίδια μερικών, για να δούμε τώρα πως θα τα βγάλουν πέρα. Κάθε δράση έχει και μία αντιδραση μην το ξεχνάμε αυτό.''

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω μετά από αυτή την δήλωση της Θεάς της Δολοπλοκίας.
Lady Death
Lady Death

Posts : 108
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nergal Fri Jul 14, 2017 8:33 pm

Lady Death wrote:Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω μετά από αυτή την δήλωση της Θεάς της Δολοπλοκίας.

Η απάντηση είναι να γελάσεις, ειδικά όταν υποφέρουν άλλοι...
Nergal
Nergal

Posts : 99
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Lady Death Fri Jul 14, 2017 8:50 pm

Nergal wrote:Η απάντηση είναι να γελάσεις, ειδικά όταν υποφέρουν άλλοι...

Καλά εσένα σε καταλαβαίνω, πέρασες δύσκολη παιδική ηλικία στο παχύ έντερο του Goosahl.
Lady Death
Lady Death

Posts : 108
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Luni Fri Jul 14, 2017 8:58 pm

Χαχαχαχαχαχα μου αρέσει πάρα πολύ ο διάλογος σας.

Αδερφή μου μπορείς να εκφραστείς όπως νιώθεις. Έτσι και αλλιώς ότι και να κάνουμε ότι και να πούμε ο αδελφός Nazil θα αποκαλύψει την πραγματική μας πρόθεση. Σωστά?
Luni
Luni

Posts : 293
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 14, 2017 9:01 pm

Lady Death wrote:
Nergal wrote:Η απάντηση είναι να γελάσεις, ειδικά όταν υποφέρουν άλλοι...

Καλά εσένα σε καταλαβαίνω, πέρασες δύσκολη παιδική ηλικία στο παχύ έντερο του Goosahl.

<<Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ο αφέντης μου δεν έχει εντόσθια,σωθικά ,τσίπα,σπονδυλική στήλη,και οτιδήποτε συναφή αναφέρετε σε ανατομία ενός θηλαστικού άλλα έχει γράψει ένα μεγάλο βιβλίο με συνταγές μαγειρέματος για αυτά>>

 Deorum Concilium - Page 5 1a476010
 Deorum Concilium - Page 5 0989ba10
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nergal Fri Jul 14, 2017 9:06 pm

Lady Death wrote:Καλά εσένα σε καταλαβαίνω, πέρασες δύσκολη παιδική ηλικία στο παχύ έντερο του Goosahl.

Και πάλι ήταν καλύτερα από τη συντροφιά μερικών σας.
Nergal
Nergal

Posts : 99
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Auberin Fri Jul 14, 2017 10:03 pm

Καλώς σας βρίσκω θεοί της Eäreath! Ήδη νιώθω τη διαμάχη να πλανάται στην αίθουσα! Ευχαριστώ για το κέρασμα, όσο για το θρόνο μου, θα τον βάλω κάπου που να επιβλέλει το πεδίο της μάχης. Έχω φέρει μαζί μου έναν, ενθύμιο από τον κόσμο τον οποίο ήμουν πριν έρθω εδώ!

 Deorum Concilium - Page 5 Images10
Auberin
Auberin

Posts : 167
Join date : 2017-07-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 14, 2017 10:06 pm

Μόνο μία διαμάχη νιώθεις αδελφέ! χαχαχαχα Αφουγκράσου λίγο καλύτερα! Θα νιώσεις κι άλλες!!
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Luni Fri Jul 14, 2017 10:41 pm

''Αδελφέ Auberin πολύ μου αρέσει ο Θρόνος σου. Καλώς μας βρήκες και όσο για τις διαμάχες υπάρχουν πολλές.''

''Αν έχεις απορίες μην διστάσεις να ρωτήσεις τον Αδελφό Nazil ξέρει τα πάντα άλλωστε.'' Λέει καθώς ξεκαρδίζεται στο γέλιο.
Luni
Luni

Posts : 293
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Auberin Sat Jul 15, 2017 1:21 am

Για μένα η διαμάχη είναι μία, δεν υπάρχει διαφορά. Μονο οι αντίπαλοι και οι νικητές αλλάζουν στη ροή της ιστορίας, αλλά ακόμα κι αυτοί μπορεί να χαθούν στη λήθη. Μόνο τα σημάδια του πολέμου μένουν.
Όσο για την προσφώνιση, δεν ξέρω αν είναι λάποιος τιμιτικός τίτλος το "αδερφέ" αλλά το σχόλιο για την εφηβεία του Nergal, ήταν μια αποκάλυψη για τη Θεογονία σας, που με προβλημάτισε.
Auberin
Auberin

Posts : 167
Join date : 2017-07-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Ryūjin Sat Jul 15, 2017 1:35 am

Αφού οι δύο μεγάλοι δημιουργοί και πατεράδες των πάντων αποφάσισαν να μας φωνάζουν "παιδιά τους" έτσι και εμείς λέμε ο ένας τον άλλον αρκετές φορές αδερφ@.
Όλα τα άλλα σχόλια περι παιδικής ηλικίας τα λέμε αστειευόμενοι φυσικά.

Καλώς ήρθες στον κόσμο αυτόν λοιπόν Auberin.
Ryūjin
Ryūjin
Cartographer
Cartographer

Posts : 253
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 5 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum