The Primal Order
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deorum Concilium

+13
Auberin
Nergal
Nerm
Sol
Goosahl
Eothar
Luni
Avie
Nazil
Blind Gambit
Ryūjin
Lady Death
Caranthir
17 posters

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Luni Fri Jul 07, 2017 5:15 pm

Μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου αδελφέ μου, συνέχισε παρακακλω. Αν και πάλι θα με κατηγορήσει που μιλάω και συμφωνώ μαζί σου σε αυτό. Για συνέχισε την σκέψη σου όμως.
Luni
Luni

Posts : 293
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jul 07, 2017 5:20 pm

Goosahl wrote:<<Μισό λεπτό να θίξω ένα θέμα 1) Έχασα μια πλούσια περιοχή από  διαμάντια και πολύτιμα μέταλλα εξαιτίας των απέθαντων του Sol 2)Μιλάμε για θεούς που δεν τους ακούμπησε η συμφορά αλλά ξεχνάμε συνεχεία να αναφέρουμε ότι ο Nazil που όλοι την ώρα κλαίγεται  δεν τον έχει ακουμπήσει ΚΑΝΕΝΑΣ μέχρις στιγμής και παρόλα αυτά μας δείχνει παντού εγκληματίες υποστυριζοντας οτι έχει μια υπερφυσική δύναμη που προβλέπει τις δολοπλοκίες αλλά εγώ μέχρι στιγμής μόνο εικασίες βλέπω ότι κάνει , με λίγα λογία η ο Nazil μας δουλεύει ολους και πέσαμε στην παγίδα του καταρχάς είναι στην άλλη άκρη του κόσμου και ο Nerm δεν τον ακούμπησε ?? Περίεργο? Εγώ εάν ειμουν ο Nerm θα τον ειχα εξαφανίσει από προσώπου γης μιας και είναι τόσο απομονωμένος.>>

Πας να κάνεις το συνήγορο του διαβόλου πάλι βλέπω! Challenge accepted χασοδίκη! Σε εμπλέκουν αυτή τη στιγμή τρεις θεοί σε μια συνωμοσία και εσύ το μόνο που κάνεις είναι να τηρείς σιγή ιχθύος. Οι Sol και Nerm λένε ότι από σένα πήραν τη συνταγή, ο Nazil σε κάθε σενάριο και το μόνο που αντιτάσσεται από μεριάς σου είναι ύφος και η απώλεια μιας πλούσιας αλλά ακατοίκητης περιοχής, σαν να λέμε διαφυγόντα κέρδη από κάτι που δεν είναι σίγουρο ότι θα απέδιδε ποτέ. Το παίζεις αθώος, ενώ λένε τόσα και δεν αρνείσαι τίποτα - πριν καν αρχίσουν οι "αποκαλύψεις". Ισχυρίζονται ότι γνώριζες μεγάλο μέρος του σχεδίου και εσύ το παίζεις τρέλα. Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι η μέχρι τώρα η Ειρωνεία δεν είναι και το καλύτερο μέσο υπεράσπισης!
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 5:34 pm

Blind Gambit wrote:
Goosahl wrote:<<Μισό λεπτό να θίξω ένα θέμα 1) Έχασα μια πλούσια περιοχή από  διαμάντια και πολύτιμα μέταλλα εξαιτίας των απέθαντων του Sol 2)Μιλάμε για θεούς που δεν τους ακούμπησε η συμφορά αλλά ξεχνάμε συνεχεία να αναφέρουμε ότι ο Nazil που όλοι την ώρα κλαίγεται  δεν τον έχει ακουμπήσει ΚΑΝΕΝΑΣ μέχρις στιγμής και παρόλα αυτά μας δείχνει παντού εγκληματίες υποστυριζοντας οτι έχει μια υπερφυσική δύναμη που προβλέπει τις δολοπλοκίες αλλά εγώ μέχρι στιγμής μόνο εικασίες βλέπω ότι κάνει , με λίγα λογία η ο Nazil μας δουλεύει ολους και πέσαμε στην παγίδα του καταρχάς είναι στην άλλη άκρη του κόσμου και ο Nerm δεν τον ακούμπησε ?? Περίεργο? Εγώ εάν ειμουν ο Nerm θα τον ειχα εξαφανίσει από προσώπου γης μιας και είναι τόσο απομονωμένος.>>

Πας να κάνεις το συνήγορο του διαβόλου πάλι βλέπω! Challenge accepted χασοδίκη! Σε εμπλέκουν αυτή τη στιγμή τρεις θεοί σε μια συνωμοσία και εσύ το μόνο που κάνεις είναι να τηρείς σιγή ιχθύος. Οι Sol και Nerm λένε ότι από σένα πήραν τη συνταγή, ο Nazil σε κάθε σενάριο και το μόνο που αντιτάσσεται από μεριάς σου είναι ύφος και η απώλεια μιας πλούσιας αλλά ακατοίκητης περιοχής, σαν να λέμε διαφυγόντα κέρδη από κάτι που δεν είναι σίγουρο ότι θα απέδιδε ποτέ. Το παίζεις αθώος, ενώ λένε τόσα και δεν αρνείσαι τίποτα - πριν καν αρχίσουν οι "αποκαλύψεις". Ισχυρίζονται ότι γνώριζες μεγάλο μέρος του σχεδίου και εσύ το παίζεις τρέλα. Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι η μέχρι τώρα η Ειρωνεία δεν είναι και το καλύτερο μέσο υπεράσπισης!

<<Τι σιγή ιχθύος ? τι δεν αρνουμαι τίποτα? δεν το κατάλαβα???Τοσο καιρό υπερασπιζομαι τον εαυτό μου απο αυτο το νιάνιαρο , μεγάλε Θεε Blind-Gambit ειχα την εντύπωση οτι ήσουν πάντα ουδέτερος σε όλα αλλά ξαφνικά βλέπω οτι πας να μας βγάλεις και ψεύτες απο πάνω προς τι αυτη η υπεράσπιση και οι κατηγορίες απο την στιγμη που δεν υπάρχουν στοιχειά για τα λεγόμενα του Nazil?>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jul 07, 2017 6:08 pm

Αυτή είναι η πρώτη σου αντίδραση!
Goosahl wrote:Ο Baphomet ο υπηρέτης του θεού Goosahl εμφανίζετε στο δωμάτιο:
<<O αφέντης μου δεν θέλει να κάνει περαιτέρω σχόλια επί του θέματος έτσι και αλλιώς εξαρχής κάποιοι θεοί τον είχαν μαρκάρει σαν το μαύρο πρόβατο διότι δεν δέχθηκε να συνεργαστεί  μαζί τους και προτίμησαν να αναδείξουν την αποτυχία τους ως προπαγάνδα, απλά ελπίζει αυτήν την φορά να μην τρέξουν πάλι κάποιοι θεοί και δώσουν όρκους πίστης και αφοσίωσης στο τάχα αδικημένο θεό σαν να έχει εξουσία  του πατέρα όλων των Θεών .....διότι θα το θεωρήσει ως προσβολή αυτήν την φορά....  >>
Γενικά το no comment! μόνο άρνηση δεν είναι!
Και μετά η κλιμάκωση!

Goosahl wrote:<<οοοπ να έρχεται στην γωνιά είναι >>
Goosahl wrote:<<Οκ αυτό δεν το περίμενα touche Nerm>> Razz

Και μία διόρθωση Goosahl! Δεν πάω να σε βγάλω ψεύτη. Ούτε αμφισβητώ την κόντρα σου με τον Nazil. Tον τρόπο με τον οποίο υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου αμφισβητώ. Η όποια ουδετερότητα μου δεν έχει να κάνει με τη δική σου φτωχή υπερασπιστική γραμμή. Και για να μη νομίζεις, ότι είσαι στόχος όλων. Γιατί δε μας λες με ποιο τρόπο και γιατί αναμειγνύεται το όνομά σου στην υπόθεση εξ αρχής; (Άντε με τον Nazil να δεχτώ ότι έχετε ένα κάποιο παρελθόν και έχετε κόντρα) Δώσε μου κάτι πέρα από γενικεύσεις και είμαι διατεθειμένος να σε πιστέψω!
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 6:23 pm

<<Ναι τι έρχεται από την γωνιά??Για δεν το καταλάβαμε όλοι? Η παράνοια του Nazil έρχεται από την γωνιά και όσο για το touche ισχύει γιατί δεν το περίμενα από πουθενά αυτό και το θεώρησα εκπληκτικό με το πως εκμεταλλεύετηκε την κατάσταση , τι εννοείς πως αναμιγνύεται το όνομα μου εξαρχής?? Από τότε που γνωρίζω τον Nazil μονο να με κατηγορεί ξέρει, δώσε μου ποιο συγκεκριμένα στοιχεία γιατί δεν σε καταλαβαίνω, ζηταω γενικότερα απο όλους στοιχεία και εχω σπαταλήσει το σάλιο μου αλλά κανένας δεν τα εχει δώσει μέχρις στιγμής>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jul 07, 2017 6:52 pm

Μια εξήγηση για ποιο λόγο σε κατονομάζουν Goosahl, είναι τόσο απλό. Ο ένας λέει τον εκβίαζες, ο άλλος λίγο πολύ λέει ότι του έδωσες τη συνταγή. Το πιο εύκολο συμπέρασμα είναι ότι γνώριζες. Όσο για στοιχεία, ούτε εσύ διαθέτεις - μόνο την καχυποψία σου απέναντι στον Nazil μας παραθέτεις.
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 7:02 pm

<<Οκ ένα απλό πείραμα: Blind-Gambit σε απειλώ οτι θα σου καταστρέψω οτι μέχρι στιγμης δημιούργησες και θελω να φτιάξεις εναν τεράστιο δράκο με 300 κεφάλια που θα σπέρνει τον τρόμο και τον θάνατο σε αυτον τον κοσμο ααα ναι και φυσικά τα έξοδα απο την θεϊκή σου δύναμη θα τα αναλαβεις εσυ γιατι είμαι γαματος και μετά πήδα και στο κενο σε μια μαύρη τρύπα γιατι απλα στο ειπα ,,,,, θα το κάνεις???>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jul 07, 2017 7:05 pm

Όχι!
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 7:06 pm

<<Ούτε εγώ , και φαντάζομαι και κανένας άλλος θεός>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jul 07, 2017 7:12 pm

Καταλήγεις κάπου;
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 7:15 pm

και γι αυτό όλη την πέσαμε στον Sol και οχι σ'εσένα. Πες μου όμως κι εμένα κάτι. Σε κατηγορούν για έναν τέτοιο εκβιασμό και κάποιοι Θεοί σε προσεγγίζουν και σε ρωτάνε τί έγινε. Τι κανεις? Υπεκφεύγεις ή λες την δική σου πλευρά της ιστορίας?
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 7:15 pm

<<Δεν ξέρω ίσως η απλά ίσως δεν τα πήγαινα καλα με εναν συγκεκριμένο θεο και είπανε εεε θεος της αποσύνθεσης ειναι δεν τα πάει καλα και με τον αλλο θεο εας τα ρίξουμε ολα σε αυτόν να τελειώνει η υπόθεση>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 7:18 pm

Περίεργο που δεν ακολουθείς τις συμβουλές που δίνεις αδελφέ... πολύ περίεργο. Παρεπιπτόντως εγώ δε σε έκρινα ποτέ για την φύση σου. γιατί άλλωστε? ότι πεθαίνει αποσυντίθεται..
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 7:22 pm

<<Το παραπανω σχόλιο ηταν για το Blind-gambit>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 7:24 pm

Zestia wrote:και γι αυτό όλη την πέσαμε στον Sol και οχι σ'εσένα. Πες μου όμως κι εμένα κάτι. Σε κατηγορούν για έναν τέτοιο εκβιασμό και κάποιοι Θεοί σε προσεγγίζουν και σε ρωτάνε τί έγινε. Τι κανεις? Υπεκφεύγεις ή λες την δική σου πλευρά της ιστορίας?

<<Η αλήθεια είναι οτι ειναι πολύ λίγοι αυτοί οι θεοί και το έχω και εγώ απορία αυτό>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 7:25 pm

πάλι δεν απαντας όμως
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jul 07, 2017 7:30 pm

Πολλά ίσως ακούω Goosahl! Πολλά ίσως και δεν ξεκαθαρίζεις τίποτα μ' αυτό.
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 7:31 pm

Zestia wrote:πάλι δεν απαντας όμως

<<Οκ λοιπόν μονο εσυ και άλλος ενας θεός ξερει την ιστορία γιατι κανένας αλλος δεν με ρώτησε>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 7:34 pm

<<Like for real ειμαστε 13 θεοι και μονο 2 με ρώτησαν τι εγινε και μου φαινετε περίεργο η παίζετε κάποιο παιχνίδι πισω απο την πλατη μου ,η οι δυο θεοι ειναι οι μονοι που δεν ειναι μεσα στο παιχνιδι , η αρχίζω να τα χάνω σαν τον Nazil>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 7:38 pm

δεν ξερω την ιστορία goosahl αυτό σου λέω τόση ώρα
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jul 07, 2017 7:48 pm

Σ' εμένα τι είπες όταν ενδιαφέρθηκα Goosahl;
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 8:23 pm

εγώ τουλάχιστον ξέρω αλλους τέσσερις που περίμεναν από μενα να μαθουν τι γίνεται γιατί τους είχα πει ότι θα έπικοινωνήσω μαζί σου. 6 στους 13 λοιπόν
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 11:04 pm

Σε αντίθεση με αυτά που νομίζεις αυτό που σου λέμε είναι ότι εδώ και καιρό ενοχοποιήσαι μόνος σου και όταν σε προσεγγίζουμε δεν κανεις κάτι για να βοηθήσεις τις σχέσεις μας... Συγχαρητήρια για τα ηλιοτρόπιά σου Goosahl. Οτι και να είσαι στην πραγματικότητα, φίλος ή εχθρός, βλέπων το υποχθόνιο ή απλός εκμεταλλευτής των καταστάσεων προς το συμφέρον σου, διπρόσωπος ή παρεξηγημένος, οφείλω να σε συγχαρώ για την ευφυΐα σου και να δηλώσω ντροπή που δεν μπόρεσα να σκεφτώ κάτι το τόσο όμορφα απλό.
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jul 07, 2017 11:15 pm

<<Well Ι am gland που κάποιος είπε επιτελούς και κάτι κάλο για έμενα σε αυτήν την κατάσταση , anyway feel free στο να χρησιμοποιησετε τις δημιουργίες μου για προστασία δεν νομίζω να σας ξανά ενοχλήσουν μετά απο αυτό, (Burp) ω συγνώμη για τους τρόπους μου ακόμα χωνεύω >>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jul 07, 2017 11:20 pm

Ενδιαφέρον... Οχι ότι δε χαίρομαι που εξαφανίστηκε το σίχαμα ο Nerm αλλά πίστευα ότι δεν θα χρειαζόταν να ξεπέσουμε τόσο. Goosahl καλή όρεξη. Συγχαρητήρια για τα Ηλιοτρόπια και θα στα αντιγράψω. Ελπίζω να μπορείς να κοιμάσαι τα βράδια έχοντας φάει τον αδελφό σου. Απο δω και πέρα, καθότι δηλώνεις αθώος συνωμοσιών περιμένω πιο ξεκάθαρη διαφάνεια στα λεγόμενά σου για να μην παγιδεύεσαι μόνος σου.
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 4 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum