The Primal Order
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

5 posters

Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Sol Wed May 31, 2017 7:18 pm

Αγαπητοί μου θεοί

Σας χαιρετώ σε αυτή τη λαμπρή μέρα. Σε λίγο όπως όλοι γνωρίζουμε νεόπλαστα πλάσματα θα κατοικήσουν τον κόσμο μας. Ήθελα λοιπόν να ακούσω τις γνώμες των υπόλοιπων θεών καθώς και το πώς πιστεύουν ότι πρέπει να προχωρήσουμε στο μέλλον. Όλοι μας λίγο πολύ έχουμε ανακοινώσει σε ποιες περιοχές σκοπεύουμε να προσθέσουμε νοήμων και μη ζωή, αλλά τι ζωή θα βάλουμε; Προσωπικά έχω στα σχέδια μου να κατασκευάσω μία μακρόβια φυλή η οποία θα απολαμβάνει τη συντροφιά του ήλιου και του φωτός. Ενδεχομένως να ασχοληθώ και με μία φυλή της ερήμου.

Καλώ λοιπόν όσους από εσάς θέλετε να μοιραστείτε τα σχέδια σας για το μέλλον και να δώσετε όπου μπορείτε και τη συμβουλή σας ο ένας στον άλλον.
Sol
Sol

Posts : 188
Join date : 2017-05-03

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Blind Gambit Sat Jun 03, 2017 12:28 pm

Αγαπητέ μου Soλ, όπως το βλέπω εγώ δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιο σχέδιο, ή αν υπάρχει δεν είναι προορισμένο για να φανερωθεί δημόσια.

Παρ' όλα αυτά, εις ένδειξη καλής θέλησης θα αποκαλύψω ότι με ενδιαφέρουν φυλές που θα ταξιδέψουν στη θάλασσα της Eäreath!
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Zestia Tue Jun 06, 2017 11:17 pm

Αγαπητέ μου Sol, καταλαβαίνω τη διάθεσή σου αλλά δε σκέφτονται όλοι έτσι και γι'αυτό θα σε στεναχωρήσω και δε θα προσφέρω πληροφορίες για τις δημιουργίες μου μέχρι να έρθει η ώρα τους να γεννηθούν. Βλέπεις, όσοι κι αν συμμετάσχουμε σε αυτή την υπέροχη πρόταση για συζήτηση, κάποιοι θα το εκμεταλλευτούν για να εξυπηρετήσουν τους εαυτούς τους... Κι αυτό είναι κάτι που δε θέλω να γίνει στη δική μου πλάτη. Το μόνο που έχω να πω είναι ότι θα δημιουργήσω μόνο στην περιοχή μου και δε θα εκμεταλλευτώ κανενός άλλου τη δημιουργία.
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Lady Death Wed Jun 07, 2017 3:06 pm

Εγώ αγαπητέ μου Sol , δεν έχω να κρύψω κάτι , συμφέροντα από τους ζωντανούς πιστούς δεν έχω, γιαυτό τον λόγο θα δημιουργήσω μη νοήμον φυλές που θα βοηθάνε τις δικές σας φυλές να αναπτυχθούν και να ευημερήσουν, για αρχή έφτιαξα ένα είδος τίγρης για να ελέγχει την ανεξέλεγκτη εξάπλωση των προβάτων που είχα κάνει παλιότερα.
Lady Death
Lady Death

Posts : 108
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Ryūjin Wed Jun 07, 2017 7:45 pm

Νομίζω πως καταλαβαίνετε όλοι περίπου τι πλάσματα θα δημιουργήσω...

Αδερφέ blind gambit, ελπίζω η νοημον ζωή που θα φτιάξεις να αγαπάει την θάλασσα αλλιώς...θα είναι σκληρή μαζί τους.
Ryūjin
Ryūjin
Cartographer
Cartographer

Posts : 253
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Lady Death Thu Jun 22, 2017 5:58 pm

Έκφυλη ντροπή του φωτός, παίρνεις τα μούτρα σου και έρχεσαι ζητώντας να ανοίξουν όλοι τα χαρτιά τους για να μάθεις τα σχέδια τους και από την άλλη φτιάχνεις μια κινούμενη πανούκλα στον κόσμο μας με την δικαιολογία ότι σε εκβίασε ένας Θεός, εκεί γιατί δεν ζήτησες βοήθειά?
Lady Death
Lady Death

Posts : 108
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Ryūjin Thu Jun 22, 2017 7:47 pm

Μπορεί να είσαι η θεά του θανάτου και να λειτουργείς στο σκοτάδι αλλά η αλήθεια είναι πως λάμπεις όταν παθιάζεσαι έτσι αδερφή μας...

Καιρός να δούμε την δικαιοσύνη σου λοιπόν!
Ryūjin
Ryūjin
Cartographer
Cartographer

Posts : 253
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Blind Gambit Fri Jun 23, 2017 10:51 am

Well, shiny! Έκανες λαμπερή εισαγωγή στον κόσμο μας, αυτό στο δίνω, αλλά το μέλλον σου στις σχέσεις σου με άλλους θεούς δε φαίνεται και τόσο λαμπρό. In matters of relationships you seem to me more of a ... dead weight.

Από την άλλη αγαπητή μου Lady Death, αυτό που πρέπει να μας προβληματίζει είναι το παρασκήνιο του δράματος που τόσο μέτρια ερμήνευσε ο Sol κατά τη διάρκεια της δημιουργίας του!
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

Συνεργατική συμβίωση για όλους μας. Empty Re: Συνεργατική συμβίωση για όλους μας.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum