The Primal Order
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deorum Concilium

+13
Auberin
Nergal
Nerm
Sol
Goosahl
Eothar
Luni
Avie
Nazil
Blind Gambit
Ryūjin
Lady Death
Caranthir
17 posters

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Sat May 13, 2017 3:04 pm

To μόνο εύκολο αδελφέ... Θα ήταν όμορφο να υπήρχε ένα μέρος που να είναι ολονών και κανενός μας ταυτόχρονα. Που θα λατρευόμαστε όλοι σαν αδέλφια και όχι ξεχωριστά! Οπου η ευλογία όλων μας θα πέφτει σε εκείνο το μέρος ασχετως των προσωπικών μας διαφορών. Ενα μέρος που η ίδια η Eathar θα μας τιμά... αυτό έχεις στο μυαλό σου αδελφέ;
Θα μπορούσα να προσφέρω κάτι που θα δώσω και στα δικά μου παιδιά... θερμές , ιαματικές πηγές.
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nerm Sat May 13, 2017 4:01 pm


Ενώ ηχεί αυτή η μουσική εμφανίζετε ο θεός Νερμ . Η μουσική αυτή προέρχεται από τη λύρα του ! Και καθώς ιπτάμενος εκ τον ουρανών έρχεται, κάθετε στο θρόνο του.

-Σε ευχαριστώ αδερφή μου για το θρόνο που μου έφερες . Ελπίζω στη καλή σχέση μεταξύ όλων το θεών . Και ως απόδειξη αυτού συμφωνώ με τον αδερφό Eothar στο να δημιουργήσουμε κάτι από κοινού το θέμα είναι τι ?
Nerm
Nerm

Posts : 8
Join date : 2017-05-13
Location : Eareath

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Mon May 15, 2017 12:01 am

Καταρχήν καλοσόρισες Nerm!

Ακούγεται ενδιαφέρον το μέρος που περιγράφετε! Πέρα από το τεράστιο twister που μου έρχεται πρόχειρα στο μυαλό! Αλλά σε κάτι τέτοιο θα πρέπει να ορίσουμε ξεκάθαρα τους κανόνες εμπλοκής. Ποιοί, πώς και για πόσο θα συνεισφέρουν και για να φτιάξουμε τί!
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Thu May 18, 2017 10:40 pm

Ο Goosahl παρακολουθεί τις εξελίξεις στο δωμάτιο των Θεών , πολλές φωνές , θόρυβος και χειρονομίες , πράγματα τα οποία λέγονται ότι έγιναν άλλα δεν έγιναν πότε ,  σύγχυση και πανδαιμόνιο  η ολη αύρα του μέρους αρχίζει να τον επηρεάζει και να αλλάζει χρώματα σε κίτρινο,πορτοκάλι,πράσινο τα οποία στο τέλος εξαφανιζονται για να δώσουν θέση σε ένα σκοτεινό μοβ χρώμα ....
Αλλαγμένος σε νέα απόχρωση ο Goosahl αρχιζει να φουσκώνει ένα μέρος του σώματος του που βρίσκετε στο ταβάνι , σιγά.... σίγα...γίνετε τεράστιο και παίρνει την μορφή ενός λουλουδιού ....

 Deorum Concilium - Page 2 Datura10

Το τεράστιο μοβ λουλούδι αρχίζει να λυγίζει προς το κέντρο του δωματίου και με την σειρά του να ανθίζει και μέσα από τον ανθό να ξεπηδάει γονατιστό σε στάση υπόκλισης ένα μεγαλόπρεπες πλάσμα με μυώδες σώμα και  κομψά ρούχα .  

 Deorum Concilium - Page 2 Goat_n10

Το πλάσμα αυτό εχει μαύρο τρίχωμα και δυο κέρατα στο κεφάλι του και τα χαρακτηριστικα του μοιάζουν πάρα πολύ  με τις δημιουργίες  τις  Lady Death .

Το πλάσμα αυτό σηκώνεται και χωρίς να αφήσει το χέρι του που είναι σε στάση υπόκλισης κοιτάει τους θεούς και με μια ώριμη και βαθιά φωνή  τους χαιρετάει λέγοντας :  

<<Συγχωρέστε με ω πανίσχυρα οντά για αυτήν την ξαφνική και απρόσκλητη  είσοδο μου , βλέπετε οι υπηρεσίες μου έπρεπε να τεθούν σε ισχύ άμεσα , αυτός ο ταπεινός υπηρέτης που στέκεστε μπροστά σας ονομάζετε Baphomet και το σώμα,νους και ψυχή ανήκουν στον αφέντη και δημιουργό μου την θεϊκή οντότητα Goosahl , μην σας προκαλεί σύγχυση και προσβολή αυτή η εισβολή διότι το σώμα που βλέπετε μπροστά σας δεν είναι πάρα ένα δοχείο , ένα μέσο που μεσώ αυτού θα ομιλείτε μέσω ἐμοῦ στον αφέντη μου ξεκινώντας από αυτήν την στιγμή , σας ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιερώσατε σε αυτόν τον ταπεινό υπηρέτη και θα προσπαθήσω στο μέλλον να εφαρμόσω με ζήλο  τα καθήκοντα μου.>>

Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Luni Fri May 19, 2017 3:22 pm

Η Luni για μια στιγμή σταματάει να ασχολείται με την ροζ μπαλίτσα της και στρέφει το βλέμμα της προς το πλάσμα του Θεού Goosahl και τον νέο Θεό. Καθώς παρατηρεί καλύτερα τον Θεό Nerm του χαμογελάει.

 ‘’Γεια σου Nerm χαίρομαι που ήρθες και εσύ στο πάνθεον, επιπλέον μοιάζουμε σε κάποια πράγματα και αυτό με κάνει ακόμα πιο χαρούμενη’’.
 Κατεβάζει το βλέμμα της και συνεχίζει να παίζει με την Pink Floyd.
Luni
Luni

Posts : 293
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nazil Fri May 19, 2017 4:08 pm

Σκυμμένος, σχεδόν εξουθενωμένος ο Nazil κινείται νωχελικά προς τον ηλιόλουστο θρόνο του. Παραδόξως είναι αδυνατισμένος και έχει χάσει αρκετή από τη θεική λάμψη του. Για μια στιγμή κοντοστέκεται και σηκώνει το βλέμμα του προς το δοχείο του Goosahl, το προσπερνά και κάθεται στο θρόνο του. ''Καλώς όρισες αδερφέ Nerm. Μπορείς να επιλέξεις όποιον θρόνο από τους ελεύθερους θες και να καθίσεις μαζί μας.''

Φαίνεται να τον αναζωογονεί ο ήλιος, να του προσφέρει δύναμη και τροφή. Αρχίζει το σώμα του να επανέρχεται στη φυσιολογική του κατάσταση και επιστρέφει η θεική του λάμψη.
Nazil
Nazil

Posts : 405
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nerm Sat May 27, 2017 12:46 pm

Για σου Λούνι . Όντως μπορεί να μοιάζουμε αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαστε ίδιοι! Αλλά σίγουρα χαίρομαι που υπάρχεις. Πως θα ήταν η ζωή των θνητών χωρίς την ύπαρξη σου ?
Nerm
Nerm

Posts : 8
Join date : 2017-05-13
Location : Eareath

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jun 16, 2017 9:49 am

Ισχύουν αυτά που λέει ο αδελφος Sol , Goosahl;
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jun 16, 2017 10:52 am

Ο Baphomet ο υπηρέτης του θεού Goosahl εμφανίζετε στο δωμάτιο:
<<O αφέντης μου δεν θέλει να κάνει περαιτέρω σχόλια επί του θέματος έτσι και αλλιώς εξαρχής κάποιοι θεοί τον είχαν μαρκάρει σαν το μαύρο πρόβατο διότι δεν δέχθηκε να συνεργαστεί  μαζί τους και προτίμησαν να αναδείξουν την αποτυχία τους ως προπαγάνδα, απλά ελπίζει αυτήν την φορά να μην τρέξουν πάλι κάποιοι θεοί και δώσουν όρκους πίστης και αφοσίωσης στο τάχα αδικημένο θεό σαν να έχει εξουσία  του πατέρα όλων των Θεών .....διότι θα το θεωρήσει ως προσβολή αυτήν την φορά....  >>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jun 16, 2017 11:01 am

Παρ'όλ'αυτά η κατηγορία είναι σοβαρή αδελφέ. Πράγματι εσύ τον εκβίασες να φτιάξει αυτή τη προσβολή στη ζωή ή δική του ήταν η πρωτοβουλία και την φορτώνει πάνω σου; Φοβάμαι ότι δε θα μάθουμε την αλήθεια εύκολα...
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Fri Jun 16, 2017 2:53 pm

Τα λόγια ακούγονται μισά από κάθε μεριά. Ο Sol υποστηρίζει ότι εκβιάστηκε, αλλά δεν αποκαλύπτει με ποιο τρόπο. Ο Goosahl από την άλλη δεν αρνείται και ξεκάθαρα την κατηγορία. Νομίζω πως εδώ υπάρχει κάποια πλεκτάνη, το ερώτημα είναι αν οι θεοί Sol και Goosahl είναι αντίπαλοι ή αν υπάρχει κάποια συνεννόηση μεταξύ τους για να θολώσουν τα νερά.
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jun 23, 2017 9:52 pm

Baphomet τί είναι αυτό που φοράς; πες στον αδελφό μου ότι θέλω κι εγώ ένα! Μαγιό... πρωτάκουστο! Στην αρχή μου έκανε εντύπωση... κολυμπάω γυμνή... λέω "γιατί να φορέσεις κάτι όταν είσαι Θεά;" Από την άλλη ίσως να δημιουργήσει ένα παραπάνω suspence σε όποιον κρυφοκοιτάζει...

Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Fri Jun 23, 2017 10:05 pm

Αχ ναι, αδελφή Luni σε ευχαριστώ ΄πολύ για την κίνησή σου να κατεβάσεις την Avatar σου. Μπορεί να μην έχει καμιά σχέση μ'εμένα, αλλά μου θύμισε ότι είναι ώρα να αφήσω το αγόρι μου να χαράξει τον δρόμο του.  Γι'αυτό ετοίμασα αυτό το υπέροχο σοκολατένιο γλυκό αποκλειστικά για ΄σενα!  Εχει το μέγεθος ενός μικρού τραπεζιού...  Deorum Concilium - Page 2 Unname10
Εχω επιπλέον οσα φρέσκα φρούτα , σαντιγί, και παγωτό επιθυμείς! Thank you
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Fri Jun 23, 2017 10:30 pm

Από το πουθενά εμφανίζετε ο Bafomet,.... εεε αχεμ ..... Baphomet κοιτάει το γλυκό και λέει <<Πω πω ότι χρειαζόταν είναι αυτό>> αρπάζει μια χούφτα από το γλυκό και την τρώει φεύγοντας <<Για στα χεράκια σου Zestia>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Luni Sat Jun 24, 2017 1:47 am

''Goosahl τι τρόποι είναι αυτοί? Αλλά λογικό μου φαίνεται στην θέση σου το ίδιο θα έκανα, δεν θα μπορούσα να αντισταθώ σε έναν τέτοιο πειρασμό!! Zestia σε ευχαριστώ για αυτό το γλύκισμα φαίνεται γευστικό!''  Λέει και καθετε όλο χαρά, να φάει το γλυκό μαζί με την Pink Floyd.
Luni
Luni

Posts : 293
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Wed Jul 05, 2017 7:53 am

Αδελφέ Sol έφερες τη μάστιγα των ανθρώπων στην περιοχή μου. Με αυτούς θα δω τι θα κάνω και δεν υπόσχομαι την ασφάλεια και την πρόοδό τους. Εσύ όμως μόλις απέκτησες έναν εχθρό. Είχες χιλιάδες χρόνια να δημιουργήσεις πάνω στην Eathar και πήγες και τοποθέτησες φυλή στο δικό μου σπίτι. Θα το θυμάμαι αυτό ...
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Eothar Wed Jul 05, 2017 1:30 pm

Για δεύτερη φορά - την πρώτη φορά το έκανες στο δικό μου σπίτι, χωρίς την άδεια μου και χωρίς εξήγηση.
Eothar
Eothar

Posts : 178
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Thu Jul 06, 2017 4:19 pm

O Baphomet εμφανίζετε μπροστά σας
<<Καταρχάς ας ηρεμήσουμε λίγο , καταλαβαίνω την δυσχέρεια που έχετε άλλα δεν ανήκει όλος ο κόσμος σε ένα θεό , δεν θέλω να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου ...oh wait   Very Happy   χαχα συγνώμη ξεχνιέμαι μερικές φόρες , άλλα τα εδάφη αυτά που έκανε ο Sol τους Humans δεν ανήκουν στην Zestia με βάση την αρχική δημιουργία , δηλαδή εάν ένα δάσος που είναι 2 τετράγωνα γίνει 13 τετράγωνα σε 2000 χρονιά θα ανήκει όλο εξολοκλήρου στον θεό με τα 2 τετράγωνα?? O αφέντης μου δηλαδή με βάση αυτήν την λογική θα έπρεπε να πιάσει τους Ravni και να τους κάνει σαπούνι που είναι διπλά στους Humans , από την άλλη ο Sol όντως αδίκησε τον Eothar μιας και η περιοχή ήταν μέρος της αρχικής δημιουργίας και θα πρέπει να λάβει μια αποζημίωση από αυτόν είτε σε δημιουργηματα είτε σε followers μιας και είναι το ποιο σωστό >>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Nazil Thu Jul 06, 2017 4:32 pm

Ναι Sol κάνε αυτό που σε διατάζει ο Goosahl. Άλλωστε δε θα είναι η πρώτη φορά που θα σου πει τι και πως να πράξεις. Χαίρομαι και απολαμβάνω την ιδιαίτερη σχέση που αναπτύσσεται οι δυο σας. Εύχομαι και ελπίζω να το απολαμβάνετε εξ ίσου και οι δύο αυτού του είδους το παιχνίδι...
Nazil
Nazil

Posts : 405
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Blind Gambit Thu Jul 06, 2017 4:35 pm

Δεν βλέπω για ποιό λόγο η διαμόρφωση της γης κάνει το μέρος ιδιοκτησία ενός από εμάς. Όχι! Σε καμία περίπτωση δεν είναι δίκαιο κάποιος να "πληρώσει ενοίκιο" για την τοποθέτηση των πιστών του.  Είναι κάθε δικαίωμα του Eothar και της Zestia να ζητάνε τα ρέστα, πρόβλημά τους και μακάρι να το λύσουν, αλλά τη συγκατάθεσή μου σε νταβατζιλίκια, προσωπικά δεν την δίνω. Δεν θα συνδράμω στο να καθιερωθεί μια τετοια παρακτική.
Blind Gambit
Blind Gambit
Griniaris tou Forum

Posts : 322
Join date : 2017-04-19
Location : Dome of Bets

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Zestia Thu Jul 06, 2017 4:51 pm

Εσύ λες νταβατζιλίκια εγώ λέω εκμετάλλευση και σφετερισμό του κόπου και της δύναμης του άλλου. Αν ο κόσμος ήταν μικρός δε θα με ένοιαζε τόσο. Αλλά ο κόσμος είναι τεράστιος και μας χωράει όλους οπότε θεωρώ τις κινήσεις στην περιοχή μου φτηνές καθ'οτι οι επιλογές για τοποθέτηση πληθυσμού είναι τόσες πολλές. Εγώ θα ντρεπόμουν να το κάνω... Επίσης δε ζητάω συγκατάθεση από κανέναν όπως κανένας πλην ενός (όπου το εκτίμησα, τον καλοδέχτηκα και θα του το δείξω) δεν ζήτησε τη συγκατάθεσή μου για να δημιουργήσει στο σπίτι μου. Ξεχνάτε τι εκπροσωπώ, το παραφράζετε...
Ναζίλ αδελφέ μου, κάτι θα ξέρεις παραπάνω γι'αυτά που λες.
Δεν έχω κατι άλλο να πω. Όσοι επιθυμούν φιλοξενία και τη ζεστασιά μου ας μου χτυπήσουν την πόρτα.
Zestia
Zestia
Grammar Nazi
Grammar Nazi

Posts : 1057
Join date : 2017-04-18

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Thu Jul 06, 2017 5:26 pm

Nazil wrote:Ναι Sol κάνε αυτό που σε διατάζει ο Goosahl. Άλλωστε δε θα είναι η πρώτη φορά που θα σου πει τι και πως να πράξεις. Χαίρομαι και απολαμβάνω την ιδιαίτερη σχέση που αναπτύσσεται οι δυο σας. Εύχομαι και ελπίζω να το απολαμβάνετε εξ ίσου και οι δύο αυτού του είδους το παιχνίδι...

<<Ναι το απολαμβανουμε ιδιαίτερα, >>
απαντάει ο Baphomet ενώ μασουλάει ποπ-κορν και κουνάει ειρωνικά το κεφάλι του
<<Άλλα από την άλλη βλέπω ότι δεν το απολαμβάνεις τόσο όσο νόμιζες ο παντοδύναμε θεέ Nazil , βλέπω έχεις δυσκολία στο να κάνεις κάτι πρωτότυπο κάτι Fall-draconians βλέπω κάτι med-humans χαχαχα φτηνές και ποταπός αντιγραφές που φανερώνουν την αδυναμία δημιουργικότητας σε λίγο καιρό θα δούμε και reverse-pandarians , Rito χωρίς φτερά δηλαδή Purito , Tamed Pixies ,Nazil Shepherds και άλλες φτηνές απομιμήσεις >>
Μέτα πιάνει μια χούφτα Panacea την αφήνει διπλά στον θρόνο του Nazil <<Αυτό βοηθάει πολύ στην συγκέντρωση και τις Νόσους του Μυαλού όπως η παράνοια που σε μαστίζει καημένε Θεέ της Αποκάλυψης , στο συνιστώ ανεπιφύλακτα>>
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Luni Thu Jul 06, 2017 5:31 pm

Έχει και άλλες ιδιότητες αυτό το Panacea? Ακούγεται ενδιαφέρον. Smile
Luni
Luni

Posts : 293
Join date : 2017-04-19

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Eothar Thu Jul 06, 2017 5:37 pm

Δεν νομίζω να ζήτησα κάποιο ενοίκιο αλλα ελπίζω να καταλαβαίνεις πως ένα κομμάτι τις Eäreaths που έχω διαμορφώσει εγώ, αποτελεί πλέον επέκταση μου - ή μήπως η γνώση του τι αντιπροσωπεύω, είναι θύμα της δικιάς σου δύναμης και την θυμάσαι μονο κάθε φορα που τα ζάρια στο επιτρέπουν, αγαπητέ Blind Gambit?

Eothar
Eothar

Posts : 178
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Goosahl Thu Jul 06, 2017 5:39 pm

Luni wrote:Έχει και άλλες ιδιότητες αυτό το Panacea? Ακούγεται ενδιαφέρον. Smile

<<Το Panacea είναι φυσικό έντομο-απωθητικό , μπορεί να τονώσει το ανασοποιητικο σύστημα των άλλων πλασμάτων τονώνει τον οργανισμό προστατευτεί και καταπολεμά από τις νόσους και τις αρρώστιες καθώς και άλλα πράγματα όπως βοηθάει στην,διάθεση,πόνος,μνήμη,συντονισμός,όρεξη>>

Και με αυτο ο Baphomet σε πλησιάζει και σου αφήνει ένα μεγάλο βάζο με panacea μέσα .
Goosahl
Goosahl
Conspiracy Master
Conspiracy Master

Posts : 359
Join date : 2017-04-14

Back to top Go down

 Deorum Concilium - Page 2 Empty Re: Deorum Concilium

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum